Koncert z okazji Dnia Kobiet w Ortopedyczno – Rehabilitacyjnym Szpitalu Klinicznym im. W. Degi UM w Poznaniu

W dniu 9 marca 2020 roku, w Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym Szpitalu Klinicznym im. Wiktora Degi Uniwersytetu Medycznego    im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, z okazji Dnia Kobiet odbył się koncert arii operowych i operetkowych, w wykonaniu Artystów Teatru Wielkiego w Poznaniu.

prezentacja

Dla hospitalizowanych pacjentów wystąpiła Pani Bożena Szczerbal, wieloletnia śpiewaczka  Teatru Wielkiego w Poznaniu, wolontariuszka zaangażowana w działania na rzecz innych ludzi. Swój talent wykorzystuje występując w szpitalach, domach seniora, domach opieki społecznej oraz sanatoriach w całej Polsce. W 2018r. za swoją działalność została wyróżniona przez Prezydenta Miasta Poznania w konkursie Poznański Wolontariusz Roku.

Dla pacjentów zaśpiewał również Pan Paweł Szajek, artysta Teatru Wielkiego w Poznaniu, wolontariusz angażujący się w wydarzenia artystyczne dedykowane chorym i cierpiącym, którzy z uwagi na stan zdrowia nie mają możliwości wybrać się osobiście do Teatru i uczestniczyć  w spektaklach teatralnych i operowych. Działa również na rzecz dzieci, biorąc udział w  koncertach charytatywnych organizowanych w świetlicach oraz domach kultury.

prezentacja

Pacjenci Szpitala mieli okazję wysłuchać m. in. arii z operetki Wesoła Wdówka, Franza Leharap.t. „Usta Milczą Dusza Śpiewa”, oraz utworu „La Donna E Mobile” z opery Rigoletto, Giuseppe Verdiego. Publiczność nagrodziła występ gromkimi brawami, natomiast specjalne podziękowania artystom wręczył Dyrektor Szpitala Pan dr n. med. Przemysław Daroszewski. Dzięki inicjatywie wykazanej przez solistów Teatru Wielkiego w Poznaniu pacjenci mieli szansę na chwilę wytchnienia w trudnym czasie hospitalizacji. Była to okazja do zapomnienia o walce z chorobą i własnymi słabościami. Dyrekcja i pracownicy Szpitala w imieniu własnym i pacjentów serdecznie dziękują artystom za wspaniały koncert, który sprawił słuchaczom wiele radości. Swoją obecnością dali wyraz życzliwości oraz  otwartości na potrzeby innych, a zwłaszcza chorych i cierpiących.

Dziękując solistom za okazane serce, żywimy nadzieję na dalszą owocną współpracę.