Zakończenie akcji „OLX – Lecimy z pomocą!”

Akcja zorganizowana przez Grupę OLX sp. z o.o. została zakończona. Przypomnijmy, że akcja polegała na sprzedaży różnego rodzaju fantów w specjalnym butiku, który stanął na 6 tygodni przed jednym z centrów handlowych w Poznaniu. Fanty, na początek, pochodziły od pracowników Grupy OLX, a także pracowników Szpitala. Później okazało się, że wielu ludzi dobrej woli nie tylko przychodziło do butiku coś kupić, ale przynosili oni także kolejne fanty do sprzedaży. Mnogość i różnorodność fantów zaskakiwała. Były książki, buty, biżuteria, ciuchy, obrazy, a nawet wózki dziecięce. Cały dochód ze sprzedaży został podwojony przez Grupę OLX i przekazany na montaż klimatyzacji na Oddziale Dziecięcym II naszego Szpitala, gdzie latem, podczas upałów, temperatura wewnątrz dochodziła do 30st. Celsjusza. Nie sprzyjało to ani gojeniu ran pooperacyjnych, ani komfortowi przebywających na oddziale dzieci i ich opiekunów, a także personelu oddziału.

Akcja przerosła najśmielsze oczekiwania wszystkich osób zaangażowanych w jej organizację. Dochód ze sprzedaży fantów w butiku wyniósł 61 860,00zł, co oznaczało, że na konto Szpitala, z przeznaczeniem na montaż klimatyzacji wpłynie 123 720,00zł. Po cichutku liczyliśmy, że za tą kwotę, oprócz montażu klimatyzacji na oddziale uda się chociaż odmalować łazienki w tym samym oddziale, które dawno nie były remontowane i które nie były przystosowane chociażby do kąpieli dzieci na wózkach w pozycji leżącej. I wtedy pojawili się oni: Firma Hydro Engineering, która zgłosiła się do nas po zakończeniu zbiórki pieniędzy i zaoferowała wykonanie usługi montażu klimatyzacji za symboliczną złotówkę. To oznaczało jedno: mamy pieniądze nie tylko na odmalowanie łazienek, ale także na ich przystosowanie na potrzeby dzieciaków przebywających na naszym oddziale.

Akcja „OLX – Lecimy z pomocą” pozwoliła nam poznać wielu wspaniałych ludzi. Począwszy od pomysłodawców i organizatorów akcji, czyli pracowników Grupy OLX, którzy codziennie angażowali się w funkcjonowanie butiku jako wolontariusze, poprzez ludzi dobrej woli, którzy przynosili swoje rzeczy do butiku, abyśmy mogli je sprzedać a dochód z nich przeznaczyć na remont oddziału, aż do dwóch sympatycznych współwłaścicieli Firmy Hydro Engineering, którzy wzięli na siebie koszty montażu klimatyzacji. Przekonaliśmy się także, że my, jako społeczność Szpitala, jesteśmy grupą zgraną, zaangażowaną i gotową do wspólnego działania na rzecz drugiego człowieka. Dziękujemy! Bez Was, ta akcja by się nie powiodła.