6 października 2020 – Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego

We  wtorek, 6 października, obchodziliśmy  Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego.

Jest to 8 edycja wydarzenia obchodzonego co roku na całym świecie. Pierwsza edycja została zorganizowana w 2012 roku i objęła ponad 450 organizacji działających na rzecz chorych z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym (MPD) z 65 krajów. Ideą kampanii jest zmiana świata dla osób żyjących z MPD poprzez globalną aktywizację chorych, ich bliskich i osób chcących ich wesprzeć.

W akcie jedności z chorymi na zielono zaświecił się Poznań i razem z nim Ortopedyczno-Rehabilitacyjny Szpital Kliniczny im. W. Degi UM w Poznaniu. W kolorze mózgowego porażenia dziecięcego można było podziwiać także Fontannę Wolności, Stadion Poznań i Centrum Handlowe Avenida, Iglicę MTP. Wzorem ubiegłego roku, pracownicy naszego Szpitala noszą symboliczne zielone wstążki.

Pracownicy Centrum Technologicznie Wspomaganej Rehabilitacji ze względu na pandemię wspierają swoich podopiecznych indywidualnie. Wczoraj  fizjoterapeuci, pedagodzy, psycholodzy wzięli udział w międzynarodowej akcji „CP Move As One”. Akcja polegała na poświęceniu 30 minut na aktywność fizyczną w dniu 06.10 o godzinie 13:00 w akcji solidarności z tymi, którzy mają ograniczoną pełną sprawność fizyczną. W geście solidarności ze swoimi podopiecznymi i 17 000 000 chorych na Mózgowe Porażenie Dziecięce na świecie nasi pracownicy chwycili za hantle, maty do ćwiczeń i rolki.

Więcej informacji o Centrum i projekcie dedykowanym Pacjentom z MPD realizowanym przez Szpital można znaleźć w zakładce Projekty Unijne, projekt MPD.

Be Funky collage