Darowizna w postaci defibrylatora od Fundacji „Wspieranie Nauki i Ochrony Zdrowia” dla Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej i Pooperacyjnej Ortopedycznej

Ortopedyczno-Rehabilitacyjny Szpital Kliniczny im. W. Degi UM w Poznaniu otrzymał darowiznę
od Fundacji „Wspieranie Nauki i Ochrony Zdrowia” w postaci defibrylatora marki Philips.
Pozyskanie cennego urządzenia możliwe było dzięki inicjatywie oraz zaangażowaniu jednego
z pracowników Szpitala. Sprzęt medyczny wraz z niezbędnym osprzętem od Pani Eweliny Gogołkiewicz – przedstawiciela Fundacji odebrał Pan dr n. med. Przemysław Daroszewski – Dyrektor Szpitala.

Docelowo defibrylator trafił na Oddział Intensywnej Opieki Medycznej i Pooperacyjnej Ortopedycznej, kierowany przez Pana dr n. med. Jerzego Drobińskiego, gdzie będzie zabezpieczał pacjentów bezpośrednio po przeprowadzonych zabiegach operacyjnych.

Dyrekcja w imieniu własnym oraz wszystkich pracowników Szpitala serdecznie dziękuje Fundacji „Wspieranie Nauki i Ochrony Zdrowia” za wykazaną inicjatywę i okazane wsparcie. Pomoc w postaci sprzętu medycznego, który otrzymaliśmy, szczególnie obecnie, w dobie pandemii ma nieocenioną wartość. Dzięki niemu, pacjenci w krytycznych i najbardziej zagrożonych godzinach po skomplikowanych i często niezwykle trudnych operacjach, będą mogli czuć się bezpieczniej, w jeszcze większym stopniu zaopiekowani zarówno przez kadrę medyczną, jak i przez najwyższej jakości sprzęt ratujący życie.