Szpital gra razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Ortopedyczno-Rehabilitacyjny Szpital Kliniczny im. Wiktora Degi Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu włączył się w akcję organizowaną przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w tym roku gra już po raz 29., a jej finał odbędzie się w dniu 31 stycznia. Środki finansowe uzyskane z tegorocznej zbiórki, prowadzonej pod hasłem „Finał z głową” Fundacja Jerzego Owsiaka przeznaczy na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Ta niezwykła akcja, obejmująca co roku swoim zasięgiem całą Polskę, dzięki pozytywnej energii oraz entuzjazmowi i ogromnemu zaangażowaniu samych organizatorów oraz rzeszy tysięcy wolontariuszy porywa wszystkich. Efekty corocznie prowadzonych zbiórek widoczne są powszechnie. Nowoczesny sprzęt medyczny zarówno ten ratujący życie jak i służący do diagnostyki i leczenia pacjentów pracuje na oddziałach medycznych większości polskich szpitali, także i w naszym.

W tym roku Ortopedyczno-Rehabilitacyjny Szpital Kliniczny im. W. Degi UM w Poznaniu nie tylko będzie przyglądał się zbiórce, ale sam, po raz pierwszy, zostanie wolontariuszem. W tym celu wyznaczyliśmy 5 punktów na terenie Szpitala, w których umieściliśmy charakterystyczne puszki WOŚP, aby wszyscy chcący zagrać razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy mogli wesprzeć tę wyjątkową akcję. Planujemy również dotrzeć z puszkami do poszczególnych Oddziałów Szpitalnych, tak by nasi Pacjenci mieli szansę otrzymać znane wszystkim Czerwone Serduszko.

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w organizowanej akcji oraz wsparcia zbiórki, która w naszym Szpitalu potrwa do dnia 28 stycznia. Każda złotówka ma znaczenie.