Szpital po raz pierwszy wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

W tym roku Ortopedyczno-Rehabilitacyjny Szpital Kliniczny im. Wiktora Degi Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu po raz pierwszy włączył się w akcję organizowaną przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku akcja prowadzona była pod hasłem „Finał z głową”, a środki z niej zebrane będą przeznaczone na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy dla najmłodszych pacjentów polskich szpitali.

Charakterystyczne puszki WOŚP zostały rozlokowane w 5 miejscach Szpitala. Dodatkowo pracownicy Sekcji Rozwoju i Promocji Szpitala odwiedzili z puszkami pacjentów przebywających na wszystkich Oddziałach szpitalnych.  Pacjenci bardzo chętnie wspierali  akcję i tradycyjnie otrzymywali Czerwone Serduszko Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

28 stycznia 2021 roku zapełnione puszki zostały przekazane do sztabu WOŚP znajdującego się w Szkole Podstawowej nr 71 im. Janusza Kusocińskiego w Poznaniu. Kwota zebrana, dzięki hojności pracowników i pacjentów Szpitala wyniosła 3.452,70 zł.

Ponadto Szpital włączył się w akcję WOŚP, wystawiając na licytację Publikację wydaną z okazji 150-lecia Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego Szpitala Klinicznego im. Wiktora Degi Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu pt. „Ortopedyczno-Rehabilitacyjny Szpital Kliniczny im. Wiktora Degi Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu w panoramie historycznej Poznania (1868-2018)” z autografami autorów oraz szkolenie w zakresie technik szycia mikrochirurgicznego na modelu, które przeprowadzone zostanie przez specjalistów Kliniki Traumatologii, Ortopedii i Chirurgii Ręki.

Licytacje prowadzone w serwisie Allegro potrwają do dnia 14.02.2021r.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które wsparły ten szczytny cel i zapraszamy do udziału w licytacjach.

Poniżej linki do licytacji:

https://allegro.pl/oferta/publikacja-150-lecie-szpitala-ortopedycznego-10187818550

https://allegro.pl/oferta/szkolenie-z-techniki-szycia-mikrochirurgicznego-pn-10170822690