Światowy Dzień Chorego w Szpitalu

W dniu 11 lutego 2021r., tak jak w latach ubiegłych Ortopedyczno-Rehabilitacyjny Szpital Kliniczny im. Wiktora Degi Uniwersytetu Medycznego im Karola Marcinkowskiego w Poznaniu obchodził Światowy Dzień Chorego.

Dedykowane osobom chorym i cierpiącym ustanowione przez Św. Jana Pawła II święto,  ma na celu uwrażliwienie społeczeństwa, poprzez zwrócenie uwagi na potrzeby tych, którzy ze względu  na stan zdrowia wymagają wsparcia i pomocy ze strony innych.

Z tej okazji, Dyrekcja Szpitala przekazała wszystkim Pacjentom hospitalizowanym w naszym Szpitalu życzenia siły i cierpliwości w pokonywaniu trudności związanych z chorobą oraz niegasnącej nadziei na poprawę stanu zdrowia.

Dzięki wsparciu Darczyńców mogliśmy obdarować Pacjentów również upominkami, które przyniosły wiele radości zarówno dzieciom jak i dorosłym. Torebki  z książkami, malowankami, przyborami szkolnymi oraz słodyczami trafiły do Pacjentów leczonych w oddziałach dziecięcych oraz dzieci uczestniczących w turnusie rehabilitacyjnym realizowanym w Centrum Technologicznie Wspomaganej Rehabilitacji. Słodkie upominki przekazaliśmy także Pacjentom leczonym w oddziałach szpitalnych
dla dorosłych.

W imieniu Dyrekcji Szpitala, pracowników oraz wszystkich Pacjentów, serdecznie dziękujemy firmie Decora S.A. oraz Zeelandia Sp. z o.o. za wykazaną wrażliwość, serce  oraz zrozumienie i otwarcie na potrzeby naszych Pacjentów.  Okazana przez Państwa pomoc jest bardzo ważna i stanowi nieocenione wsparcie, zarówno dla samych Pacjentów, ich bliskich, jak również dla sprawujących opiekę medyczną nad chorymi.