Kartki z życzeniami dla pacjentów w ramach akcji Fundacji Dr Clown „Wszystkiego dobrego dla chorego”

Ortopedyczno-Rehabilitacyjny Szpital Kliniczny im. Wiktora Degi Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu otrzymał od Fundacji Dr Clown kartki z życzeniami dla Pacjentów. Zawierające słowa otuchy, kolorowe i pełne pozytywnej energii kartki, to efekt piątej ogólnopolskiej akcji pn. „Wszystkiego dobrego dla chorego”, związanej z obchodzonym w dniu 11 lutego Światowym Dniem Chorego.

W ramach tej niezwykłej inicjatywy, wszyscy chcący wesprzeć osoby przebywające na leczeniu w polskich szpitalach mogą napisać list lub wykonać własnoręcznie kartkę adresowaną do chorego i przekazać ją Fundacji Dr Clown, która następnie kieruje je do poszczególnych placówek medycznych.

Tą właśnie drogą do naszego Szpitala trafiło ponad 200 fantazyjnie zdobionych kartek, zawierających ciepłe słowa, życzenia oraz pozytywne myśli mające wywołać uśmiech na twarzy osoby, która ją otrzyma. Wszystkie wkrótce trafią do naszych Pacjentów, motywując i dając nadzieję na poprawę zdrowia.

Jest to niezwykle ważna i społecznie potrzebna akcja. Okazywana słowami i obrazami życzliwość oraz empatia w stosunku do chorych i cierpiących ma w sobie ogromny potencjał, gdyż nie tylko poprawia humor i samopoczucie pacjenta, ale również realnie wpływa na proces leczenia. Projekt „Wszystkiego dobrego dla chorego” jest elementem prowadzonej przez wolontariuszy Fundacji Dr Clown „terapii śmiechem”, której celem jest rozładowanie napięć emocjonalnych i wsparcie pacjentów w procesie leczenia, rehabilitacji oraz rekonwalescencji.

Dyrekcja Szpitala w imieniu własnym, wszystkich pracowników oraz Pacjentów serdecznie dziękuje wszystkim, którzy wzięli udział w tej szlachetnej akcji.

kartki