Dzień Dziecka w Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym Szpitalu Klinicznym im. W. Degi UM w Poznaniu

Podobnie jak w roku ubiegłym, Ortopedyczno-Rehabilitacyjny Szpital Kliniczny im. W. Degi UM w Poznaniu uroczyście obchodził Międzynarodowy Dzień Dziecka.

Dzięki wsparciu Fundacji Dr Clown oraz firmy Decora S.A. mali Pacjenci naszego Szpitala otrzymali słodkie upominki, książki, puzzle, gry planszowe oraz pluszowe maskotki. Prezenty, które pracownicy Szpitala przekazali dzieciom wraz z życzeniami od Dyrekcji Szpitala, sprawiły im ogromną radość i uczyniły ten dzień naprawdę wyjątkowym.

W tym roku Szpital przygotował dla wszystkich małych Pacjentów dodatkową niespodziankę. Dzięki wsparciu Urzędu Miasta Poznania i nawiązaniu współpracy z Teatrem Muzycznym w Poznaniu, gościliśmy niezwykły duet aktorski: Pana Wiesława Paprzyckiego – aktora Teatru Muzycznego w Poznaniu, który wcielił się w rolę Wiesia oraz utalentowaną aktorsko pacynkę – Czesia. Artystom towarzyszyła Pani Zuzanna Paprzycka – absolwentka Akademii Muzycznej im. Ignacego Paderewskiego w Poznaniu, która grą na lutni oraz skrzypcach wprowadzała widzów w zaczarowany świat prezentowanych dzieciom bajek Juliana Tuwima m. in. „O Panu Tralalińskim” oraz znanej wszystkim „Rzepki”. Dodatkową frajdę, wszystkim obecnym na występie sprawiły również wspólnie śpiewane z niezwykłymi Gośćmi wesołe piosenki.

Po występie, Dzieci miały okazję z bliska obejrzeć instrumenty muzyczne, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z aktorami oraz otrzymać upominki, związane z Teatrem Muzycznym w Poznaniu.

Dzień Dziecka w naszej placówce był bardzo radosnym dniem, w którym zarówno mali Pacjenci, jak i ich opiekunowie byli uśmiechnięci i zadowoleni, mogli choć na chwilę zapomnieć o zwykłej szpitalnej codzienności.

W imieniu Dyrekcji, wszystkich pracowników oraz Dzieci, serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy sprawili, że 1 czerwca, po raz kolejny okazał się wyjątkowo uśmiechniętym dniem w naszym Szpitalu.