Ortopedyczno-Rehabilitacyjny Szpital Kliniczny im. W. Degi UM w Poznaniu podjął wyzwanie „Jerusalema Challenge”

W dniu 16 czerwca 2021 r. na terenie parku Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego Szpitala Klinicznego im. Wiktora Degi Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinowskiego w Poznaniu, miało miejsce niecodzienne wydarzenie.

Nauczyciele i pedagodzy z przyszpitalnego Zespołu Szkół nr 111, wspólnie z uczniami, pacjentami Oddziałów Dziecięcych Szpitala, a także kadrą medyczną i pracownikami administracji wykonali taniec, włączając się w krąg społeczności na całym świecie, która podjęła już wyzwanie „Jerusalema Challenge”.

Wyzwanie to polega na wspólnym wykonaniu przez uczestników określonego układu choreograficznego do konkretnej muzyki. Ma symbolizować radość z poczucia bycia częścią wspólnoty w trakcie izolacji spowodowanej pandemią COVID-19. Siła tego tańca leży w prostocie jego choreografii, zachęcającej ludzi do włączenia się we wspólną zabawę. „Jerusalema Challenge” zdobyło w krótkim czasie ogromną popularność wśród ludzi, bez względu na wiek i status społeczny. O sile tej niezwykłej akcji, świadczą podjęte przez ludzi na całym świecie wyzwania i filmiki dokumentujące radość i zaangażowanie w taniec.

Społeczność naszego Szpitala również nie zawiodła. O potrzebie wyrażenia siebie jako istotnej części tej niezwykłej wspólnoty, świadczyła duża grupa „tancerzy ochotników”, którzy spontanicznie dołączali do powiększającej się wciąż grupy. Po wielkokrotnym powtórzeniu całego układu choreograficznego, podejmujący wyzwanie podziękowali sobie za udział gromkimi brawami.

W ramach kontynuacji akcji Szpital wraz ze Szkołą nominują do podjęcia wyzwania Uniwersytet Medyczny im. K. Marcinkowskiego, Oddział Poznań Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland i Zespół Szkół nr 110 przy Szpitalu Klinicznym im. K. Jonschera UM w Poznaniu. Akcja ma na celu wspieranie Hospicjum Palium, którym opiekują się uczniowie przyszpitalnej szkoły. Więcej informacji o wsparciu Hospicjum można znaleźć tutaj.