Dzień Pluszowego Misia w Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym Szpitalu Klinicznym im. W. Degi UM w Poznaniu

Podobnie jak w latach ubiegłych, również w tym roku mali Pacjenci ortopedycznych oddziałów dziecięcych naszego Szpitala otrzymali upominki z okazji Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia, obchodzonego w dniu 25 listopada.

Już w przeddzień tego wyjątkowego dnia, Wolontariusze Fundacji „Mam Marzenie” odwiedzili wszystkie hospitalizowane u nas dzieci i obdarowali je pluszowymi maskotkami. Miękkie, puszyste zabawki nieodmiennie wywoływały uśmiech na buziach dzieci, które chętnie przytulały się do maskotek i pozowały do pamiątkowego zdjęcia.

Wizyta gości odbyła się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego. Zaszczepieni Wolontariusze posiadający „paszporty covidowe” odwiedzali dzieci pojedynczo, w godzinach popołudniowych, nie zakłócając codziennego rytmu funkcjonowania oddziału.

Pomimo utrudnień wynikających z zaostrzonego reżimu sanitarnego obowiązującego w Szpitalu, zaopatrzone w maseczki chirurgiczne uśmiechnięte Wolontariuszki, bez trudu nawiązywały kontakt z małymi Pacjentami sprawiając  im dużo radości swą nieoczekiwaną wizytą.

Organizowana co roku akcja odgrywa niebagatelną rolę w procesie leczenia, wspierając chore dzieci w trudnej walce o poprawę zdrowia. Serdecznie dziękujemy Fundacji „Mam Marzenie” oraz jej Wolontariuszom za wsparcie, które otrzymujemy od wielu lat oraz liczymy na dalszą owocną współpracę.