Dzień Św. Mikołaja w Szpitalu

Jak co roku, z okazji dnia Św. Mikołaja Fundacja Dr Clown przygotowała upominki dla małych pacjentów Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego Szpitala Klinicznego im. W. Degi UM w Poznaniu.

Odwiedziny wolontariuszy odbyły się z zachowaniem wzmożonych środków bezpieczeństwa epidemiologicznego. W maseczkach chirurgicznych na twarzach, wyposażone w ważne „paszporty covidowe”, oddziały dziecięce, odwiedziły barwnie ubrane „Dr Bożena Migrena” oraz „Dr Frania”, wywołując swoją obecnością radosne uśmiechy zarówno u pacjentów, ich opiekunów, jak i personelu medycznego.

Goście, jak przystało na „lekarzy leczących uśmiechem”, najpierw sprawdzili czy wszyscy mali pacjenci w tym dniu byli uśmiechnięci, a u chorych u których Panie stwierdziły brak uśmiechu przeprowadzały błyskawicznie działającą kurację uśmiechową. Dodatkowo goście występując jako wysłannicy św. Mikołaja obdarowali dzieci upominkami w postaci gier, kolorowych puzzli z bohaterami dziecięcych bajek oraz pluszowych misiów. W efekcie tej niezwykłej wizyty lekarskiej wszyscy pacjenci oraz obecni opiekunowie byli radośni i roześmiani.

Serdecznie dziękujemy Fundacji Dr Clown za nieocenione wsparcie, które otrzymujemy od wielu lat. Stosowana przez wolontariuszy „kuracja uśmiechem”, odgrywa istotną rolę w często długim i trudnym  leczeniu ortopedycznym naszych Pacjentów, dlatego dziękując, mamy nadzieję na dalszą obecność i działania Wolontariuszy Fundacji  Dr Clown w oddziałach dziecięcych naszego Szpitala.