Akcja „Dr Miś Dzieciom” w Szpitalu

W dniu 20 grudnia Ortopedyczno-Rehabilitacyjny Szpital Kliniczny im. W. Degi UM w Poznaniu odwiedzili studenci Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Wizyta uśmiechających się zza maseczek śnieżynek sprawiła dzieciom oraz ich opiekunom miłą niespodziankę. Zarówno mali jaki i nieco starsi Pacjenci ortopedycznych oddziałów dziecięcych naszego Szpitala radośnie witali gości, chętnie przyjmując pluszowe maskotki i pozując do pamiątkowego zdjęcia.

Podczas odwiedzin, zachowano obowiązujące w Szpitalu wzmożone środki bezpieczeństwa epidemiologicznego, a studentki wyposażone w obowiązkowe maseczki oraz „paszporty covidowe” dostosowały porę odwiedzin do rytmu pracy dnia odwiedzanych oddziałów.

Akcja „Dr Miś Dzieciom” to organizowana co roku przed Świętami Bożego Narodzenia, niezwykła inicjatywa studentów UMP, którzy w przebraniu mikołajów i śnieżynek obdarowywują maskotkami dzieci leczone w poznańskich szpitalach, umilając im pobyt w placówkach leczniczych w tym szczególnym, świątecznym czasie.

Serdecznie dziękujemy studentom Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu za organizację i udział w akcji, dzięki której nasi Pacjenci mogli już wcześniej poczuć radosną świąteczną atmosferę.