Wizyta Fundacji Polsat w Centrum Technologicznie Wspomaganej Rehabilitacji

W dniu 4 lutego 2022r. w Szpitalu gościliśmy przedstawicieli Zarządu Fundacji Polsat.
Podczas spotkania z Dyrektorem Szpitala – dr n. med. Przemysławem Daroszewskim, goście mieli okazję do zapoznania się z historią Szpitala, zakresem jego  działalności oraz osiągnięciami   i planami rozwoju.

Celem wizyty była prezentacja nowoczesnego modelu rehabilitacji dzieci i młodych dorosłych z mózgowym porażeniem dziecięcym, który dzięki wsparciu funduszy europejskich realizowany jest w Centrum Technologicznie Wspomaganej Rehabilitacji naszego Szpitala już od 2019 r.

Goście, oprowadzeni przez Kierownika Centrum – prof. dr hab. med. Marka Jóźwiaka obejrzeli nowoczesne, w całości przystosowane do wymogów osób z niepełnosprawnościami wnętrza, w tym wyposażoną w zrobotyzowane urządzenia rehabilitacyjne salę do ćwiczeń, gabinety zespołu lekarskiego, psychologiczno-pedagogicznego oraz zaplecze administracyjne.

Wizytujący zapoznali się również z przeznaczeniem poszczególnych urządzeń,  w większości wykorzystujących wirtualną rzeczywistość oraz poznali algorytm terapeutyczny, zgodnie z którym prowadzone jest usprawnianie pacjentów w trakcie dwutygodniowych turnusów rehabilitacyjnych.