Wspieramy Ukrainę

Ortopedyczno-Rehabilitacyjny Szpital Kliniczny im. Wiktora Degi Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu wsparł Ukrainę przekazując dary dla lekarzy Szpitala Wojskowego we Lwowie oraz innych jednostek na terenie tego miasta. W piątek, 04 marca dzięki pomocy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej przekazaliśmy zebrane przez Pracowników i Pacjentów naszego Szpitala dary wśród których znalazły się śpiwory, karimaty, koce, latarki, baterie, leki, materiały opatrunkowe i inne niezbędne dziś ukraińskim lekarzom, żołnierzom i organizacjom pomagającym poszkodowanym w działaniach wojennych ukraińskim obywatelom. Dary te już wkrótce wyruszą do Ukrainy za pośrednictwem Fundacji Ukraińska Wiosna.

Dziękujemy naszym Pracownikom i Pacjentom za otwarcie serc i niesienie pomocy naszym sąsiadom. Dziękujemy także Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu za pomoc w dostarczeniu darów na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Ponadto Rada Klinicystów i Dyrekcja Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego Szpitala Klinicznego im. Wiktora Degi Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu zadeklarowali pomoc medyczną ofiarom agresji Rosji na Ukrainę.