Dzień Dziecka w Szpitalu

Świętowanie Dnia Dziecka rozpoczęliśmy w tym roku już w dniu 31 maja piknikiem, który zorganizowali nauczyciele z przyszpitalnego Zespołu Szkół nr 111. W parku, na terenie naszego Szpitala stanęły namioty, w których na małych pacjentów czekało wiele niespodzianek.

Dzieci mogły wybierać wśród takich atrakcji jak ogromnych rozmiarów gra w kółko i krzyżyk, koło fortuny, wyścigi ślimaków oraz bańki mydlane. Na fanów sportu czekali zawodnicy drużyny futbolu amerykańskiego, którzy z radością pozowali do pamiątkowych zdjęć, natomiast mali naukowcy mieli okazję wykonać proste doświadczenia chemiczne, pod fachowym okiem szkolnego alchemika i jego pomocników – uczniów szkoły.

Dużym zainteresowaniem dzieci cieszyły się zajęcia plastyczne, kartonowe przestrzenne domki, które mali malarze z zapałem ozdabiali niezwykłymi wzorami oraz zmyślnie i z fantazją wyczarowane z kolorowych balonów zwierzęta. Na chętnych czekała również Pani oferująca bajkowe malunki na dziecięcych buziach. Do wspólnej zabawy oraz korzystania z przygotowanych atrakcji zachęcali policjanci oraz funkcjonariusze straży miejskiej. Uwagę wszystkich obecnych na pikniku przykuły występy artystyczne uczniów poznańskiej szkoły podstawowej „Łejery”, prezentujące m.in.  bardzo energetyczny program z towarzyszeniem ukulele.

Dzień później, czyli  1 czerwca mieliśmy okazję po raz kolejny sprawić radość wszystkim dzieciom hospitalizowanym w ortopedycznych oddziałach dziecięcych oraz przebywającym na turnusie rehabilitacyjnym w Centrum Technologicznie Wspomaganej Rehabilitacji naszego Szpitala. Dzięki wsparciu sponsorów podarowaliśmy dzieciom upominki w postaci książek, maskotek oraz eko zestawów edukacyjnych z firmy TFP sp. z o.o. Dziećmierowo. Prezenty wraz z życzeniami od Dyrektora Szpitala, sprawiły wszystkim małym pacjentom miłą niespodziankę.

W imieniu Dyrekcji Szpitala i wszystkich pracowników serdecznie dziękujemy nauczycielom, pedagogom oraz uczniom Zespołu Szkół nr 111, którzy zaangażowali się w organizację pikniku. Podziękowania składamy także sponsorom, którzy okazali wielkie serce chorym dzieciom i przekazali zestawy upominków. Dziękujemy za to, że Dzień Dziecka był w tym roku wyjątkowy i sprawił, że na wszystkich dziecięcych buziach gościł uśmiech.