Piknik zdrowotny w Szpitalu Wojewódzkim w Poznaniu

W sobotę, 11 czerwca br. Ortopedyczno-Rehabilitacyjny Szpital Kliniczny im. W. Degi UM w Poznaniu uczestniczył w zorganizowanym przez Szpital Wojewódzki w Poznaniu Pikniku zdrowotnym. Odwiedzający mogli skorzystać z szeregu porad i badań profilaktycznych, m.in. z badań przesiewowych: słuchu, wzroku, znamion skórnych.

Obecni na pikniku pracownicy naszego szpitala zachęcali do zapoznania się z realizowanymi  w Szpitalu projektami unijnymi.

Na stanowisku poświęconym projektowi ”Upowszechnienie technologicznie wspomaganej diagnostyki funkcjonalnej i rehabilitacji dzieci i młodych dorosłych z mózgowym porażeniem dziecięcym w województwie wielkopolskim”, uczestnicy mieli możliwość zapoznania się ze szczegółami dotyczącymi zasad kwalifikacji oraz pobytu dzieci na turnusach realizowanych na urządzeniach rehabilitacyjnych wykorzystujących wirtualną rzeczywistość. Prezentowany był również film promujący projekt, zawierający m.in. wypowiedzi uczestników turnusów, ich opiekunów oraz kadry tam zatrudnionej.  Gościom pokazano również jedno z wykorzystywanych urządzeń – egzoszkielet, w którym zaprezentował się pacjent Centrum Technologicznie Wspomaganej Rehabilitacji.

W drugim namiocie prezentowano projekt „Rehabilitacja neurologiczna dla osób po udarze mózgu w Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym Szpitalu Klinicznym im. W. Degi UM w Poznaniu”. Uczestnicy pikniku mogli zapoznać się z informacjami na temat projektu, możliwością rejestracji do niego. Przedstawiciele projektu demonstrowali również okulary do wirtualnej rzeczywistości z autorską aplikacją do śledzenia ruchu rąk dla pacjentów z chorobami neurologicznymi.

Żywimy nadzieję że prezentacja obu projektów umożliwiła dotarcie do szerszego grona ewentualnych odbiorców.

Dziękujemy organizatorom za zaproszenie nas do udziału w zorganizowanej akcji.