Wolontariusze Fundacji Funkomitywa odwiedzili małych Pacjentów naszego Szpitala

Po trzyletniej przerwie spowodowanej pandemią, Ortopedyczno-Rehabilitacyjny Szpital Kliniczny im. W. Degi UM w Poznaniu gościł wolontariuszy Fundacji Funkomitywa z Krakowa.  Tym razem, w pokoju zabaw Oddziału Urazowo-Ortopedycznego Dziecięcego I, dzieci miały okazję zobaczyć niezwykły pokaz żonglerki. Dynamiczna muzyka oraz ekwilibrystyczne umiejętności artysty wzbudziły zachwyt licznie zgromadzonej publiczności. Mali Pacjenci chętnie i z radością wchodzili w interakcję z występującym na zaimprowizowanej scenie,  spontanicznie reagując na zachętę do uczestnictwa w zabawie. Dodatkową atrakcję stanowiła ogromnych rozmiarów pluszowa żyrafa, która chętnie pozowała do wspólnej pamiątkowej fotografii z małymi Pacjentami.

Nie była to jedyna niespodzianka, jaką przygotowali wolontariusze. Każde dziecko na zakończenie otrzymało upominek – książkę oraz pluszową maskotkę, wyposażoną w magiczną moc kojenia dziecięcych smutków i trosk. Ponadto Fundacja Funkomitywa w ramach projektu „Kolorowe Lato” przekazała Szpitalowi prezenty dla pacjentów dziecięcych oddziałów ortopedycznych oraz uczestników turnusów rehabilitacyjnych realizowanych w naszym Centrum Technologicznie Wspomaganej Rehabilitacji. Upominki w postaci zestawów książek sprawiły dzieciom ogromną radość. Cała zorganizowana przez Fundację akcja okazała się miłym wakacyjnym prezentem dla wszystkich obdarowanych dzieci.

W imieniu Dyrekcji, wszystkich pracowników oraz małych Pacjentów naszego Szpitala serdecznie dziękujemy Fundacji Funkomitywa z Krakowa za pamięć oraz wsparcie, z którego korzystamy od wielu lat. Szczególne podziękowania kierujemy do Sponsorów, tj. firmy Decora, Agrobex oraz Poznańskiego Banku Spółdzielczego. Otrzymana pomoc stanowi dla Szpitala nieocenione wsparcie, dzięki któremu nie tylko leczymy, ale również możemy podarować chorym dzieciom trochę radości i uśmiechu.