Biała Sobota 8 października 2022 r.

W sobotę, 8 października w Szkole Podstawowej im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Koziegłowach mieszkańcy Gminy Czerwonak mieli okazję skorzystać z porad oraz badań profilaktycznych, w ramach Białej Soboty, zorganizowanej przez Wydział Promocji Zdrowia Gminy Czerwonak.  Zaproponowano m. in. badania wzroku, słuchu, gęstości kości, profilaktykę raka piersi oraz chorób odkleszczowych.

W powyższym wydarzeniu udział wziął również nasz Szpital.  Lekarze specjaliści: dr n. med. Paweł Główka oraz lek. Mateusz Kwinecki i lek. Jędrzej Tschurl z Kliniki Chorób Kręgosłupa i Ortopedii Dziecięcej zapraszali najmłodszych na badania wad postawy. W przypadku wystąpienia nieprawidłowości, opiekunowie dzieci otrzymywali dokładne wytyczne co do dalszego postępowania. Wszyscy chętni, po wizycie lekarskiej mogli skorzystać również z porady fizjoterapeuty – mgr Marcina Kubzdela, który na podstawie ustalonego rozpoznania udzielał instruktażu w zakresie ćwiczeń wspomagających i korygujących stwierdzone wady postawy. Miejsce udzielania porad odwiedził rownież prof. dr hab. med. Tomasz Kotwicki – kierujący Kliniką Chorób Kręgosłupa i Ortopedii Dziecięcej, gotowy do udzielenia pomocy młodszym kolegom.
Nasze stanowiska cieszyły się ogromnym zainteresowaniem rodziców, którzy chętnie korzystali z fachowej porady specjalistów.

Ortopedyczno-Rehabilitacyjny Szpital Kliniczny im. W. Degi UM w Poznaniu już po raz drugi uczestniczył w akcji zorganizowanej na terenie Gminy Czerwonak. Poprzednia edycja tego wydarzenia miała miejsce w 2019 r. i podobnie jak w tym roku cieszyła się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców.

Dziękujemy Gminie Czerwonak za fachową organizację całego wydarzenia oraz zaproszenie naszego Szpitala do uczestnictwa.