Zajęliśmy 7. miejsce w Rankingu „Liderzy zarządzania. Najlepiej zarządzane szpitale publiczne według BFF Banking Group” w kategorii Instytuty i Szpitale Kliniczne

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Szpital zajął 7. miejsce w Rankingu „Liderzy zarządzania – najlepiej zarządzane szpitale publiczne według BFF Banking Group”, w kategorii Instytuty i Szpitale Kliniczne organizowanym we współpracy z dziennikiem Rzeczpospolita.

Liderzy zarządzania to projekt mający na celu promocję najlepszych praktyk w publicznej ochronie zdrowia oraz sprawdzenie, które szpitale osiągają najlepsze wyniki zarządcze i finansowe.

Ranking docenia jednostki publiczne, które wykazują się wysoką jakością opieki medycznej idącą w parze z efektywnością ekonomiczną.

W 7. tegorocznej edycji zestawienia „Liderzy Zarządzania” udział wzięło 317 szpitali. Ocenie zostały poddane wskaźniki takie jak: rentowność sprzedaży, dynamika kontraktu z NFZ, płynność szybka, dynamika aktywów. Dodatkowo, wszystkie jednostki podzielone zostały na 3 kategorie według wartości przychodu z NFZ (10-69 mln zł, 70-149 mln zł, 150 mln zł) oraz Szpitale Kliniczne i Instytuty.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Rzecznik Praw Pacjentów.

Więcej informacji o rankingu:

https://www.rynekzdrowia.pl/Finanse-i-zarzadzanie/Ranking-najlepiej-zarzadzane-szpitale-publiczne-w-Polsce-Oceniano-opieke-i-finanse,239612,1.html?fbclid=IwAR31Gc-HFNgMv0MmMkMeIxEwlQfBjBwHnYBrRcTYwvThwbFqVijSeKmk7O4