Wymiana rezydentów ze szpitalem w Izraelu

Dyrektor Szpitala dr Przemysław Daroszewski wraz z kierownikiem Kliniki Traumatologii, Ortopedii i Chirurgii Ręki – prof. dr. hab. – Leszkiem Romanowskim zainaugurowali program wymiany rezydentów z największym szpitalem w Tel Avivie – Ichilov-Sourasky Medical Center.

Dzięki zaangażowaniu Szpitala i Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, a w szczególności prof. dr. hab. Michała Nowickiego – Prorektora ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą, we współpracy z Fundacją NeurOstArt, Towarzystwem Przyjaźni Polska-Izrael i MSZ, od 4 listopada do 6 grudnia br. dwóch przedstawicieli lekarzy rezydentów naszego Szpitala mogło wziąć udział w pracy oddziałów ortopedycznych prowadzonych przez prof. Amala Khoury oraz dr. Drora Ovadię.

Była to niepowtarzalna okazja do poznania nowych i bardzo interesujących technik operacyjnych jak np. nauka obsługi robota Velys do endoprotezy kolana, czy techniki operacyjnej z użyciem instrumentarium magnetycznego Precice, wprowadzanego obecnie w naszym Szpitalu. To także sposobność do wymiany doświadczeń w zakresie traumatologii, leczenia schorzeń kończyn górnych, kręgosłupa, ortopedii dziecięcej i wielu innych dziedzinach. Lekarze mieli unikatową możliwość obserwacji pracy zarówno w warunkach bloku operacyjnego, oddziałów oraz poradni, a włączenie się w działania na nowo otwartym Szpitalnym Oddziale Ratunkowym z pewnością zaprocentują w codziennej praktyce klinicznej.

Nasi rezydenci wrócili przepełnieni nowymi doświadczeniami i byli zafascynowani profesjonalizmem panującym na oddziale i organizacją pracy. Bardzo duże wrażenie zrobiło na nich również samo miasto Tel Aviv.

Wierzymy, że nawiązane kontakty procentować będą dalszą, równie udaną współpracą zarówno kliniczną jak i naukową.