„Doktor Miś Dzieciom” – finał akcji w Szpitalu

W dniu 19 grudnia najmłodszych Pacjentów Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego Szpitala Klinicznego im. W. Degi UM w Poznaniu, podobnie jak w poprzednim roku odwiedzili studenci Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

W strojach Mikołajów obdarowywali dzieci pluszowymi misiami, które mali Pacjenci z radością przyjmowali, chętnie pozując do wspólnej fotografii. Akcja „Doktor Miś Dzieciom” to wyjątkowa inicjatywa studentów UMP, którzy przed Świętami Bożego Narodzenia odwiedzają oddziały dziecięce poznańskich szpitali, obdarowując dzieci pluszowymi maskotkami. Młodzi ludzie ubrani w charakterystyczne stroje, nieodmiennie wywołują uśmiechy na twarzach dzieci i ich opiekunów, pokazując, iż nawet w trudnym okresie pobytu w szpitalu i walki o własne zdrowie, można sprawić komuś radość i przywołać prawdziwie świąteczną atmosferę.

Serdecznie dziękujemy studentom Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, za ogromne serca i empatię okazaną naszym Małym Pacjentom.