Spotkanie z pisarką książek dla dzieci

W dniu 30 stycznia w świetlicy Oddziału Urazowo-Ortopedycznego Dziecięcego II naszego Szpitala odbyło się spotkanie z pisarką książek dla dzieci, Panią Agnieszką Gadzińską. Autorka odwiedziła naszych małych Pacjentów dzięki inicjatywie i zaangażowaniu kadry pedagogicznej z przyszpitalnego Zespołu Szkół nr 111.

Pisarka bardzo szybko nawiązała kontakt z dziećmi, które skorzystały z zaproszenia do udziału w spotkaniu. W przystępny sposób opowiedziała słuchaczom o procesie powstawania książki, od pomysłu aż do wydanego przez wydawnictwo tytułu. Następnie autorka zaprezentowała niektóre ze swoich książek, wśród których znalazły się pozycje zarówno dla małych dzieci, jak i dla nastolatków. Obecni na spotkaniu mieli okazję dowiedzieć się jak wygląda proces pisania, a także poznać prawdziwą historię z życia rodzinnego pisarki, która ubrana w odpowiednią literacką formę znalazła miejsce w jednej z wydanych książek z opowiadaniami dla dzieci. Na koniec autorka odpowiedziała na pytania oraz zachęciła do czytania książek.

Spotkanie z naszym miłym Gościem bardzo spodobało się dzieciom oraz towarzyszącym im opiekunom. Dało chwilę wytchnienia od szpitalnego rytmu dnia oraz sprawiło naszym małym Pacjentom wiele radości.

Dziękujemy serdecznie gronu pedagogicznemu  z Zespołu Szkół nr 111 za wykazaną inicjatywę oraz Pani Agnieszce Gadzińskiej za poświęcony czas, ogromną empatię i serce okazane dzieciom.