Szpital grał razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy!!!

Ortopedyczno-Rehabilitacyjny Szpital Kliniczny im. W. Degi UM w Poznaniu, już trzeci rok z rzędu aktywnie uczestniczył w zbiórce pieniędzy organizowanej przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w tym roku grała pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla małych i dużych!”.

W 2023 r. zwiększyliśmy liczbę puszek do trzech, które umieściliśmy na terenie Szpitala w punktach łatwo dostępnych zarówno dla naszych Pracowników, jak i Pacjentów.  Ponadto pracownicy Działu Organizacji i Marketingu, podobnie jak w latach ubiegłych zachęcali do wsparcia tej szlachetnej inicjatywy, kwestując w Oddziałach szpitalnych oraz w poszczególnych komórkach organizacyjnych naszej Placówki.  Zarówno nasi Pracownicy jak i Pacjenci, w większości bardzo chętnie włączali się w zbiórkę, otrzymując w zamian charakterystyczne czerwone serduszko.

Dzięki hojności wszystkich, którzy wsparli naszą zbiórkę uzyskaliśmy niebagatelną kwotę 5 778,01 zł.

Sukcesem zakończyły się również dwie aukcje internetowe:

Pierwsza z nich – dzień dyżurowy z prof. Leszkiem Romanowskim – Kierownikiem Kliniki Traumatologii, Ortopedii i Chirurgii Ręki, zakończyła się wynikiem 1 585 zł. Natomiast propozycja wykonania badania mięśni całego ciała przez lekarzy i fizjoterapeutów na medycznym aparacie BIODEX oraz spersonalizowany trening z Mistrzem Świata IFBB, zawodnikiem MMA oraz kulturystą Radkiem Słodkiewiczem osiągnęła cenę 1 475,00 zł.

Gratulujemy i dziękujemy zwycięzcom obu aukcji oraz wszystkim, którzy wsparli zbiórkę do szpitalnych puszek WOŚP.