Biała Sobota 28 października 2023 r.

W dniu 28 października br. Wydział Promocji Zdrowia Gminy Czerwonak, po raz kolejny zorganizował Białą Sobotę, w ramach której mieszkańcy Gminy Czerwonak mogli bezpłatnie i bez skierowania od lekarza skorzystać z porad oraz badań profilaktycznych. W tegorocznej ofercie znalazły się m.in.  możliwość badania znamion skóry w kierunku czerniaka, badanie gęstości kości, profilaktyka próchnicy u dzieci oraz chorób odkleszczowych.

W wydarzeniu uczestniczył również nasz Szpital. Badania wad postawy u dzieci przeprowadzali lekarze Kliniki Chorób Kręgosłupa i Ortopedii Dziecięcej: dr n. med. Marek Tomaszewski oraz lek. Jędrzej Tschurl. Dodatkowo, rodzice ze swoimi pociechami mogli również zasięgnąć porady fizjoterapeuty – mgr Patryka Wilińskiego, który wszystkim zainteresowanym prezentował ćwiczenia wspomagające i korygujące wady postawy.

Nasze stanowiska cieszyły się ogromnym zainteresowaniem rodziców, którzy chętnie korzystali z fachowej porady specjalistów.

Ortopedyczno-Rehabilitacyjny Szpital Kliniczny im. W. Degi UM w Poznaniu już po raz trzeci  uczestniczył w akcji zorganizowanej na terenie Gminy Czerwonak. Poprzednie edycje tego wydarzenia miały miejsce w 2019 r. oraz w 2022 r.  i podobnie jak w tym roku cieszyły się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców.

Serdecznie dziękujemy Gminie Czerwonak za fachową organizację całego wydarzenia oraz zaproszenie naszego Szpitala do uczestnictwa.