Reprezentacyjny Ochotniczy Oddział Ułanów Miasta Poznania odwiedził Szpital

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości Ortopedyczno-Rehabilitacyjny Szpital Kliniczny im. W. Degi UM w Poznaniu odwiedzili ułani Reprezentacyjnego Ochotniczego Oddziału Ułanów Miasta Poznania.

Wizyta możliwa była dzięki inicjatywie i zaangażowaniu kadry pedagogicznej z przyszpitalnego Zespołu Szkół nr 111. Panowie Ułani:  Tomasz Pietura oraz Filip Kucera w mundurach 15 Pułku Ułanów Poznańskich na koniach Grot i Lampas zaprezentowali się zebranym w parku szpitalnym uczniom szkoły oraz pacjentom hospitalizowanym w dziecięcych oddziałach ortopedycznych.

Spotkanie rozpoczęto od uczczenia zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie goście zapoznali dzieci i młodzież z burzliwą historią 15 Pułku Ułanów Polskich oraz zaprezentowali niezwykle widowiskowy pokaz musztry konnej. Ułani zapewnili ponadto atrakcję w postaci możliwości karmienia koni jabłkami, a chętni mogli również pogłaskać  zwierzęta lub się do nich przytulić. Spotkanie zakończyły wspólne fotografie.

Serdecznie dziękujemy nauczycielom z Zespołu Szkół nr 111 za wykazaną inicjatywę oraz Ułanom Reprezentacyjnego Ochotniczego Oddziału Ułanów Miasta Poznania za piękną lekcję historii. Mamy również nadzieję na kolejne spotkania w przyszłości.