Zawodnicy Klubu WARTA Poznań wraz z Mikołajem z Laponii gościli w Szpitalu

W dniu 12 grudnia dzieci hospitalizowane w Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym Szpitalu Klinicznym im. W. Degi UM
w Poznaniu odwiedził przybyły z Laponii Święty Mikołaj w towarzystwie pomocników, w których wcielili się zawodnicy pierwszego zespołu Warty Poznań: Michał Kopczyński i Filip Borowski oraz zawodnik Warty Poznań Amp Futbol Hubert Mularczyk. Mikołaj  wzbudził ogromne zainteresowanie nie tylko wśród dzieci, ale również towarzyszących im opiekunów oraz personelu medycznego. Ogromną niespodzianką dla wszystkich była możliwość porozmawiania ze Świętym Mikołajem, który jak się okazało dobrze posługiwał się językiem polskim, a  w przypadku trudności językowych mógł liczyć na swoją fińską towarzyszkę –  Panią Elf.

Świętego Mikołaja bardzo wspierali również poznańscy pomocnicy, którzy odpowiadali na pytania, opowiadali
o całorocznej i przedświątecznej pracy wykonywanej przez elfy oraz wręczali Małym Pacjentom prezenty w postaci pluszowych maskotek i drobnych gadżetów ufundowanych przez Klub Warta Poznań i firmę Enea. Spotkanie z każdym dzieckiem kończyła wspólna pamiątkowa fotografia.

Serdecznie dziękujemy Klubowi Warta Poznań za zorganizowanie spotkania ze Świętym Mikołajem oraz czołowymi piłkarzami. Jesteśmy przekonani, że pozostanie ono w pamięci wszystkich dzieci i dorosłych, obecnych w dniu 12 grudnia w dziecięcych oddziałach ortopedycznych.  Już dziś czekamy na kolejne spotkanie w przyszłym roku.