Świąteczna wizyta przedstawiciela Fundacji Spartanie Dzieciom w Szpitalu

W dniu 21 grudnia dzieci hospitalizowane w Oddziale Urazowo-Ortopedycznym Dziecięcym I odwiedził  przedstawiciel Fundacji Spartanie Dzieciom – Pan prof. Jacek Trębecki. Gość w przebraniu spartanina złożył Małym Pacjentom oraz towarzyszącym im opiekunom świąteczno-noworoczne życzenia, zdrowia, radości i szybkiego powrotu do domu.

Działający w Poznaniu oddział Fundacji Spartanie Dzieciom już od wielu lat wspiera Ortopedyczno-Rehabilitacyjny Szpital Kliniczny im. W. Degi UM w Poznaniu, odwiedzając chore dzieci oraz  przekazując darowizny. Dzięki ostatniej inicjatywie Fundacji wszystkie sale chorych Oddziału Urazowo-Ortopedycznego Dziecięcego I wyposażone zostały w podświetlane wypełnione wodą szklane lampy, w których pływają kolorowe rybki.  Nowe urządzenia bardzo spodobały się dzieciom. Zmieniające się kolory oraz unoszące się wśród bąbli rybki sprawiają dużo radości i wpływają uspakajająco, a rozproszone światło powoduje, że żadne dziecko już nie musi bać się ciemności.

Serdecznie dziękujemy Fundacji Spartanie Dzieciom za wielkie serce oraz wsparcie, które jest niezwykle cenne zarówno dla Szpitala, jak i naszych Małych Wojowników w codziennej walce o poprawę stanu zdrowia.