Pływalnia

basen
pływalnia

Świadczenia Pływalni

UPRZEJMIE INFORMUJEMY, ŻE NA CZAS TRWANIA REMONTU PŁYWALNIA JEST NIECZYNNA  

 

Pływalnia służy zarówno pacjentom przebywającym na oddziałach szpitalnych do ćwiczeń terapeutycznych, jak i osobom z zewnątrz jako obiekt rekreacyjny.

W godzinach przedpołudniowych oraz wczesnym popołudniem na pływalni odbywają się przede wszystkim zajęcia rehabilitacyjne dla pacjentów Szpitala, prowadzone przez fizjoterapeutów. Są to zajęcia zespołowe a zakres stosowanych ćwiczeń jest odpowiednio dobrany do każdego schorzenia. Woda, poprzez swoje właściwości fizyczne, sprawia, że stawy pacjenta znajdują się w odciążeniu. Powoduje to zmniejszenie odczucia bólu a tym samym ułatwia wykonywanie ćwiczeń. Ponadto, dzięki oporowi jaki wywiera na tkanki, wzmacniają się mięśnie. Wykonywane są ćwiczenia ogólnousprawniające, zwiększające zakresy ruchów w stawach, jak również poprawiające siłę mięśniową, zarówno mięśni posturalnych (mięśnie kręgosłupa, mięśnie brzucha i pośladków), jak i mięśni kończyn. Ze względu na różnorodność ćwiczeń, są one wskazane przy schorzeniach takich jak: choroba zwyrodnieniowa, stany po endoprotezoplastyce stawów, choroby reumatyczne, zaniki mięśniowe, skoliozy, wady postawy, dyskopatie, stany po zabiegach operacyjnych kręgosłupa i stawów obwodowych, udary mózgu itp. Podczas ćwiczeń w wodzie poprawia się również wydolność krążeniowo-oddechowa. Dodatkowym czynnikiem zapewniającym komfort ćwiczeń jest temperatura wody (29-32ºC).

W godzinach popołudniowych i wieczornych istnieje możliwość odpłatnego wynajęcia całego obiektu na 45 minut przez prywatne grupy zorganizowane (do 15 osób), jak i osoby indywidualne. Na Pływalni odbywają się również zajęcia z aqua aerobicu oraz gimnastyka dla osób zrzeszonych w Stowarzyszeniu Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Niewątpliwym atutem Pływalni Szpitala są jego kameralne wymiary (niecka 12,30×7,80m), co daje poczucie prywatności, głębokość od 1,10m do 2,30m oraz temperatura wody. Każdej grupie zapewniamy opiekę wykwalifikowanego ratownika wodnego.

Cennik usług Pływalni:

Loader Ładowanie...
Logo EAD Ładowanie trwa zbyt długo?
Przeładuj Przeładuj dokument
| Otwórz Otwórz w nowej karcie