Konferencja IMPACT

Konferencja Impact to jedno z najważniejszych wydarzeń biznesowo-technologicznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Tu technologia spotyka się z biznesem, a innowacja z realnym wpływem na świat. Impact od kilku lat gromadzi liderów opinii, polityków, przedsiębiorców i ekspertów, którzy wspólnie dyskutują o przyszłości gospodarki, innowacjach i społecznych konsekwencjach postępu technologicznego. W tegorocznej edycji wzięło udział ponad 6 000 uczestników i kilkuset prelegentów, wśród których znaleźli się m.in. Barack Obama, John Kerry, Olga Tokarczuk, Grażyna Kulczyk, Maja Ostaszewska czy Borys Szyc.

Na dziesięciu scenach tematycznych rozmawiano o odpowiedzialnym rozwoju, a Impact Poznań stał się symbolem miejsca, gdzie krzyżują się wizje przyszłości z konkretnymi rozwiązaniami.

W tym elitarnym wydarzeniu swój udział miał także nasz Szpital. W sesji Mental Health, traktującej o współczesnych problemach zdrowotnych, zdrowiu psychicznym i wyzwaniach zdrowotnych wykład pt.: „Przestrzeń, która leczy – harmonia architektury i zdrowia” zaprezentował Pan prof. Marek Jóźwiak Kierownik Projektu pn.: „Rozszerzenie dostępności robotycznie wspomaganej diagnostyki funkcjonalnej i rehabilitacji dzieci i młodych dorosłych z mózgowym porażeniem dziecięcym i innymi zespołami porażennymi na terenie województwa wielkopolskiego” realizowanego w Centrum Rehabilitacji dla Dzieci Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego Szpitala Klinicznego im. W. Degi UM w Poznaniu, współfinansowanego z EFS Plus w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Fundusze Europejskie dla Wielkopolski na lata 2021-2027.

Prezentacja została przygotowana przez grupę autorów reprezentujących Ortopedyczno-Rehabilitacyjny Szpital Kliniczny im. Wiktora Degi oraz firmy: Medical Design Studio oraz Komputronik w osobach Pana prof. Marka Jóźwiaka, Pana dr n. med. Przemysława Daroszewskiego, Pana Wojciecha Drąga i Pana Sebastiana Pawłowskiego. Podczas konferencji przedstawienie tak istotnego wykładu miało służyć do inspiracji do wprowadzania usprawnień, które mają przełamać bariery, dzielące proces leczenia od leczonego dziecka. Wprowadzenie przestrzeni otaczającej dziecko, wykreowanej przez nie, ma ułatwić proces leczenia poprzez zmniejszenie stresu, wprowadzenie pozytywnych emocji, wprowadzenie humanistycznego podejścia do pacjenta, ułatwienie poznania pacjenta, ale również oszacowanie jego potrzeb, zdobycie dużej ilości danych klinicznych – osobowych o pacjencie, co w efekcie ma nie tylko zindywidualizować potrzeby oraz metody leczenia, ale również poprawić dobrostan dziecka i jego rodziny. To właśnie konferencja IMPACT’25 staje się forum do przedstawienia takiej koncepcji w celu możliwości skuteczniejszego zarządzania nowoczesnymi rozwiązaniami w ochronie zdrowia, które poprzez poprawę lub wprowadzenie właściwych rozwiązań logistycznych i budżetów tworzą system, w którym leczone dziecko znajduje się w centrum tego systemu. Wykład, którego treść oparta była na stworzonym w 2024 roku Centrum Rehabilitacji dla Dzieci świadczącym opiekę rehabilitacyjną dla dzieci leczonych z powodu mózgowego porażenia dziecięcego i innych przyczyn neurogennych dysfunkcji lokomocyjnych jest doskonałym przykładem wdrożenia w życie rozwiązań, które mają być wzorem dla przyszłości.

Źródło zdjęć: https://www.flickr.com/photos/193041723@N08/albums/72177720326087694/with/54520766084

Leave a reply